Thursday, July 31, 2014

Nowy trend: przenikanie

Na tegorocznych targach projektanckich NeocCon w Chicago wyłonił się nowy trend, który polega na stopniowej zmianie we wzorze i kolorze. Gradient, czy przenikanie z jednego tonu i koloru do drugiego możemy znaleźć nie tylko na tkaninach czy tapetach, ale i innych produktach jak wykładziny podłogowe, płytki czy meble.
Jest to możliwe dzięki współczesnym udoskonalonym technikom tkackim i technologii druku, które ułatwiają producentom tworzyć produkty w nieograniczonej gamie kolorów i precyzyjnie drukowanych wzorów.
Takie stopniowanie (zwane też często ombre)  definiuje przestrzeń poprzez grę kolorów i zmieniających się wzorów. Jednym ze sposobów uzyskania efektu stopniowego przechodzenia z jednego koloru do drugiego to odpowiednie zestawienie różnokolorowych i wielodeseniowych modularnych elementów, jak płytki czy kwadraty dywanowe.


Nowa technologia i ten związany z nią nowy trend, dodający wnętrzom dynamiki i ruchu, dopiero rozwija się. Możemy więc oczekiwać, że wkrótce coraz więcej produktów będzie kierować się tą nową modą i przenikną one powoli do naszych wnętrz.

Anna Grochowska
ANNALINE INTERIOR DESIGN
+ANNALINE ID 
annalineid@gmail.com
http://annalineid.blogspot.com/

No comments:

Post a Comment

About Me

My photo

ANNALINE Interior Design is a full service design firm devoted to creating beautiful and functional environments for both: residential and commercial spaces. We specialize in all aspects of interior design process.
If you need us we are there every step of the way, from initial planning, specification, drawings and construction through deliveries and installation, right down to helping you choose linens, accessories and art work.